نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات روانشناسی
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 3942
پرینت

اگر عزت نفس نداری بدان که هیچ نداری "گوته"

هر کس دربار ه خود فکر و احساسی دارد، که به چگونگی این فکر و احساس عزت نفس می گویند. عزت نفس بالا به افراد کمک می کند تا در شرایط سخت در جا نزنند و شانه خالی نکنند پس با افزایش عزت نفس می توان به موفقیت های بیشتری نیز نائل گردید. فردی که عزت نفس بالایی دارد در رابطه با آنچه هست، احساس خوبی دارد و با دیگران راحت تر ارتباط برقرار می کند. این افراد به جستجوی راه حل های ابتکاری می روند. برای اینکه بتوان عزت نفس را بالاتر برد می توان کارهای زیر را انجام داد:

ادامه مطلب: عزت نفس، هدیه ای گرانبها
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات روانشناسی
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 3683
پرینت

همه انسانها تلاش می کنند تا در محیط های اجتماعی روابط مطلوب و مناسبی برقرار نمایند؛ چرا که بسیاری از نیازهای ما در این روابط ارضا می شود. در منابع علمی مباحث گوناگونی در مورد روابط اجتماعی ارائه شده اند؛ اما در این جا سعی داریم معیاری از رشد اجتماعی را ارائه دهیم تا به تناسب نیاز خود، با شناخت و بررسی این ویژگیها رشد اجتماعی مطلوب را کسب کرده و در سایه آن به بهبود روابط خویش کمک نماییم.

O        مستقل عمل کنیم و مستقلانه تصمیم بگیریم. هر چند که لازمه تصمیم گیری عاقلانه مشورت کردن با افراد آگاه و خیر خواه است، اما اتخاذ تصمیم نهایی توسط خود ما باعث می شود تا عواقب آن را هم پذیرا باشیم.

ادامه مطلب: معیار رشد اجتماعی
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات روانشناسی
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 3761
پرینت

پاره ای از عوامل وجود دارد که می توانند تمرکز ذهن و فکر ما را در هنگام مطالعه از بین برده، یا حداقل کاهش دهند. از جمله:

  1. آشفتگیهای بیرونی: هر عامل بیرونی به جز موضوع مورد مطالعه که حواس پنج گانه ما را به خود مشغول نماید می تواند د رردیف این دسته عوامل قرار گیرد مانند تشنگی، گرسنگی، سرما، گرما، سرو صدا، بوی خوب و بد، لباس تنگ، تشک، میز و صندلی نامناسب، دکراسیون ، تغییر محل مطالعه و ...

ادامه مطلب: موانع تمرکز در حین مطالعه
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات روانشناسی
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 3677
پرینت

اگر خود  را  شکست خورده  می پندارید، اگر از ارتباطات خود رضایت ندارید، اگر دچار روزمرگی شده اید و اگر ... باور کنید که محکوم به ادامه این شرایط نیستید با بکارگیری راهبردهای ساده زیر، تحولی شگرف در زندگی خود ایجاد کنید:

O        رعایت ادب: ادب، تنها به معنی رعایت احترام و ارزش دیگران نیست بکله احترام به خود و ارزش قائل شدن برای اهداف شخصی را هم شامل می شود.

O        تفکر کردن: لحظاتی مشخص و محدود از روز را تنها به تفکر پرداخته، در خصوص مشکلات جاری و آینده و راه حل های موجود فکر کنید.

ادامه مطلب: راهبردهایی ساده برای تحولی شگرف
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات روانشناسی
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 4019
پرینت

هر چیزی که کودک انجام می دهد یا می گوید، می تواند خلاقیت محسوب شود در صورتی که دو ضابطه را تامین نماید.

اوٌل  آنکه باید اساساً با کار هایی که کودک قبلاً انجام می داده و تمام چیزهایی که قبلاً دیده و یا شنیده است متفاوت باشد. دوم آنکه فقط نباید متفاوت باشد بلکه باید صحیح بوده، در جهت رسیدن به یک هدف مفید باشد و به طریقی برای کودک جذاب یا معنی دار باشد.

ادامه مطلب: خلاقیت کودکان
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

درباره ما

روش انرژی درمانی اسلامی از سال 1355 توسط اساتید مجربی چون جناب آقای محمدعلی قانع و سیدعلی حسینی طباطبائی ابداع و با بهره گیری از علوم اسلامی، علوم غریبه، عرفان عملی و علوم روز متافیزیکی و فیزیکی ، به سبکی تبدیل شد که آن را انرژی درمانی عنقاء می نامیم. در حال حاضر تنها مدرس این سبک از انرژی درمانی استاد علیرضا ریاضی می باشد.