نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات روانشناسی
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 3840
پرینت

اگر خود  را  شکست خورده  می پندارید، اگر از ارتباطات خود رضایت ندارید، اگر دچار روزمرگی شده اید و اگر ... باور کنید که محکوم به ادامه این شرایط نیستید با بکارگیری راهبردهای ساده زیر، تحولی شگرف در زندگی خود ایجاد کنید:

O        رعایت ادب: ادب، تنها به معنی رعایت احترام و ارزش دیگران نیست بکله احترام به خود و ارزش قائل شدن برای اهداف شخصی را هم شامل می شود.

O        تفکر کردن: لحظاتی مشخص و محدود از روز را تنها به تفکر پرداخته، در خصوص مشکلات جاری و آینده و راه حل های موجود فکر کنید.

 

O        پرهیز از رذائل اخلاقی: رذائل اخلاقی همچون هوی و هوس، غرور و تکبر و ... انرژی انسان را در جهتی منفی به هدر می دهد و قدرت عمل موثر را سلب می کند.

O        گسترش ارتباطات: یکی از عوامل موثر در افزایش بهداشت روانی، ارتباط با دیگران است، ولی باید توجه داشت که ارتباط با افراد ترسو، منفی باف و ساده اندیش، بهداشت روانی ما را تضعیف می کند. بنابراین فعالانه نسبت به انتخاب روابط و دوستان خود اقدام کنید.

O        کسب دانش: سعی کنید هر روز بر اطلاعات خود بیفزایید. خواننده صرف نباشید، مطالب خوانده شده را تحلیل و نقد نموده و با اطلاعات قبلی خود پیوند دهید.

O        ریسک پذیری: نترسید و تجربه کسب کنید. انسان، با تجربه، سرد و گرم روزگار را چشیده و با استفاده از نتایج غنی تجارب خویش نسبت به حل مسائل آتی بهتر عمل می کند.

O        پرهیز از خرافات: وقتی انسان خرافه ای را میپذیرد، به خود اجازه اندیشیدن در آن حوزه را نمی دهد، و بدون دلیل منطقی، حق تصمیم گیری را از خویش سلب می کند.

O        رعایت نظم: این ویژگی به سبب افزایش سرعت انجام وظایف، و آرامش خاطری که به همراه دارد، استفاده از توانایی ها را جهت داده، بهره وری را افزایش و موفقیت را تضمین می کند.

O        آراستگی و نظافت ظاهری: ظاهر آراسته به دلیل ایجاد احساس طراوت و آرامش، تمایل و انگیزه را تقویت کرده و ایجاد روابط را تسهیل می کند.

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

درباره ما

روش انرژی درمانی اسلامی از سال 1355 توسط اساتید مجربی چون جناب آقای محمدعلی قانع و سیدعلی حسینی طباطبائی ابداع و با بهره گیری از علوم اسلامی، علوم غریبه، عرفان عملی و علوم روز متافیزیکی و فیزیکی ، به سبکی تبدیل شد که آن را انرژی درمانی عنقاء می نامیم. در حال حاضر تنها مدرس این سبک از انرژی درمانی استاد علیرضا ریاضی می باشد.