نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات روانشناسی
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 3933
پرینت

پاره ای از عوامل وجود دارد که می توانند تمرکز ذهن و فکر ما را در هنگام مطالعه از بین برده، یا حداقل کاهش دهند. از جمله:

  1. آشفتگیهای بیرونی: هر عامل بیرونی به جز موضوع مورد مطالعه که حواس پنج گانه ما را به خود مشغول نماید می تواند د رردیف این دسته عوامل قرار گیرد مانند تشنگی، گرسنگی، سرما، گرما، سرو صدا، بوی خوب و بد، لباس تنگ، تشک، میز و صندلی نامناسب، دکراسیون ، تغییر محل مطالعه و ...

  2. آشفتگیهای درونی: هر عامل جسمی و روحی که ما را به خود مشغول دارد و مانع تمرکز حواس و ذهن شود جزو این دسته است مانند نگرانی و اضطراب، ترس، غم و اندوه، حسادت و کینه، نا امیدی، افسردگی و ...

  3. بی علاقگی به موضوع مورد مطالعه: برای ایجاد و افزایش علاقه خود به یک موضوع و یا رشته، سعی کنیم اطلاعات خود را درباره آن موضوع افزایش دهیم. به اهمیت و کاربرد موضوع و یا رشته تحصیلی برای حال و آینده زندگی تحصیلی و شغلی خود  بیندیشیم. به توان و قابلیت یادگیری خود به دید مثبت نگاه کنیم. روابط خود را با دوستان درسخوان و علاقمند به تحصیل افزایش دهیم. ضمن حضور منظم در کلاس، مطالب را سلسله وار و با دقت یادداشت نماییم و بالاخره تکالیف محوله را تقسیم بندی نموده و به تدریج انجام دهیم.

نکته آخر اینکه باید بدانیم چیزی که در اکثر مواقع مانع مطالعه می شود، ضعف اراده نیست، بلکه نیروی تخیل و حواس پرتی حاصل از آن است که انسان را متوجه مسائل دیگر می کند. در این حال سعی کنیم به جای سرکوبی این حالت، آن را در جهت همان موضوع مورد مطالعه به جریان بیندازیم به بیان ساده تر توجه خود را به موضوع بیشتر کنیم. 

نظرات  

 
+1 # کارآموز دوره انرژی درمانی 1391-11-01 01:12
خیلی مجمل و کلی بود.لطفا تفصیلی و جزئی درباره مطالعه کردن صحبت کنید :-?
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول | گزارش به مدیر سایت
 

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

درباره ما

روش انرژی درمانی اسلامی از سال 1355 توسط اساتید مجربی چون جناب آقای محمدعلی قانع و سیدعلی حسینی طباطبائی ابداع و با بهره گیری از علوم اسلامی، علوم غریبه، عرفان عملی و علوم روز متافیزیکی و فیزیکی ، به سبکی تبدیل شد که آن را انرژی درمانی عنقاء می نامیم. در حال حاضر تنها مدرس این سبک از انرژی درمانی استاد علیرضا ریاضی می باشد.