نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات متافیزیک
نمایش از 14 آذر 1391 بازدید: 4981
پرینت

انرژی و درمان

در دنیای متافیزیک، همه چیز غریب و ناشناخته است لاجرم برای توصیف این ناشناخته ها از واژه ها و مفاهیم شناخته شده استفاده می شود به این ترتیب نام انرژی نیز به پدیده ای اتلاق شده است که در دنیای فیزیک شاید نتوان تعریف شناخته شده ای از آن ارائه کرد.

همراه با واژه انرژی مفاهیمی چون گرما، جریان، پتانسیل، شدت، جذب، دفع، رنگ، طعم، بو، اثر گذاری و ... به ذهن متبادر می شود. انرژی را می توان مهار کرد؛ به کنترل درآورد و در آن تغییر شکل و خاصیت داد. شاید بتوان انرژی را به آهن ربا شبه دانست اگر چه تفاوت فراوانی میان این دو وجود دارد.

ادامه مطلب: کلیاتی در مورد انرژی درمانی
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات متافیزیک
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 8054
پرینت

 همه افراد در اثر هيجانات، استرسها، شوكها، حوادث، تصادفات، تمركزها، مراقبه ها، اذكار و اورادهاي ناصحيح دچار بهم ريختگـي مراكـز انـرژي مي شوند كه بصورتهـاي گوناگون خود را نشان مي دهد. 

 مثلا":

    1_ بيماري هايي كه ريشه فيزيولوژي نداشته، به معناي آنكه متخصصين مختلف نمي توانند تشخيص دهند كه علت بيماري چيست. «دردهاي بي ريشه»

ادامه مطلب: تنظيم مراكز چهارده گانه انرژي (چاكراها)
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات متافیزیک
نمایش از 01 آذر 1391 بازدید: 5527
پرینت

انرژی درمانی در دنیا به سبک های متنوعی انجام می پذیرد. در هر یک از این سبک ها نقاط قوت و ضعفی نهفته است که باید مورد توجه باشند. مهمترین مسئله و شاید بهترین معیار برای محک این سبک ها توجه به مخازن انرژی یعنی محل کسب انرژیست. انرژی حیاتی بدن انسان اگر چه یکی از مخازن انرژی است و می تواند در درمانها مورد استفاده قرار گیرد اما این مخزن محدود است و استفاده از آن طی درمانهای طولانی و یا سنگین باعث بروز  آسیبهای جبران ناپذیری خواهد شد و درمانگر را در معرض خطر قرار خواهد داد و در نهایت باعث کاهش عمر درمانگر خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این خطرات در برخی از مکاتب از مخازن خارجی استفاده می شود.

ادامه مطلب: مروری بر برخی از مکاتب و سبکهای انرژی درمانی
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات متافیزیک
نمایش از 30 آبان 1391 بازدید: 4370
پرینت

نویسنده: زهرا موفقی

اعتقاد به شفا توسط لمس در فرهنگها, تمدنها و مذاهب شرقي بويژه مذهب تشيع و بوسيله بزرگان و اولياء ديني, ريشه هاي ديرينه دارد.  لمس اولين حسي است كه در جنين انساني(در حدود هشت هفتگي) ايجاد مي شود, تكامل يافته ترين حس در بدو تولد و تنها حسي است كه به بيش از يك محرك واكنش نشان مي دهد.  اهميت لمس در حفظ سلامتي تا جايي است كه شيوع اپيدمي ماراسموس در اردوگاههاي كودكان در طي جنگ جهاني دوم كه در برخي از پرورشگاهها بدون هيچگونه علت تغذيه‌اي و عفوني تا 100% مرگ و مير ايجاد كرده بود، به محروميت لمسي نسبت داده شد و مشخص گرديد كه در محروميت از لمس جذب مواد غذايي صورت نمي گيرد.

ادامه مطلب: انرژی درمانی: گذشته و حال
 
نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مقالات متافیزیک
نمایش از 29 آبان 1391 بازدید: 4536
پرینت

از 25 سال قبل در كتاب تئوريها و فلسفه پرستاري كه هر ساله ويرايش و چاپ مي‌شود نظريه تماميت انساني كه توسط خانم دكتر مارتا روگر تدوين شده و تمام اقدامات اساسي پرستاري بر اساس اين تئوري‌ها انجام مي‌شود اولين رساله دكتراي پرستاري در ارتباط با انرژي درماني بوده، كه توسط خانم دكتر دورا كانز و خانم دكتر مارتا روگر انجام شده كه با اقدامات هماهنگ در آمريكا و انگلستان براي ايجاد وجهه علمي انرژي درماني (لمس درماني) انجام دادند، بطوري كه با انجمنهاي انرژي درمان غير گروه پزشكي ارتباط برقرار كردند و خدمات متقابل به هم ارائه مي‌كنند

ادامه مطلب: تاریخچه انرژی درمانی در رشته پرستاری
 

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

درباره ما

روش انرژی درمانی اسلامی از سال 1355 توسط اساتید مجربی چون جناب آقای محمدعلی قانع و سیدعلی حسینی طباطبائی ابداع و با بهره گیری از علوم اسلامی، علوم غریبه، عرفان عملی و علوم روز متافیزیکی و فیزیکی ، به سبکی تبدیل شد که آن را انرژی درمانی عنقاء می نامیم. در حال حاضر تنها مدرس این سبک از انرژی درمانی استاد علیرضا ریاضی می باشد.